Totální škoda na vozidle

Havárie nebo i přírodní živly mohou být velice nevyzpytatelné, pokud jde o poškození vašeho osobního automobilu. V tom nejhorším případě se může stát, že vám bude způsobena totální škoda na vozidle. Taková porucha a deformace vozu, která je jenom stěží opravitelná a vám nezbyde, než pouhý vrak.

Pojem totální škoda na vozidle je však probírán především z pohledu pojišťovacích společností. Pakliže vás totiž tato nemilá situace někdy potká, určitě tento stav budete řešit právě se subjektem, u něhož máte pojištěné vozidlo.

Jak přistupuje pojišťovna k totální škodě na vozidle?

Nahlásíte-li obdobnou situaci, bude vám přidělen konkrétní likvidátor, který může prezentovat v podstatě dvě varianty určité nápravy. Jednou z nich je, že automobil je označen, jako vrak. Totální škoda na vozidla je natolik markantní, že se ho jednoduše nevyplatí opravovat. V takovém případě dostanete poměrnou část financí, od níž je odečtena zůstatková hodnota auta.

Nastat však může i možnost, že vás totální škoda na vozidle jednoduše nezastaví a vy se rozhodnete pro znovuvzkříšení dopravního prostředku.

Totální škoda na vozidle a následná oprava

V okamžiku, že uznáte za vhodné, že je možné poničený automobil opravit a používat, můžete tento požadavek vznést na likvidátora, který povětšinou navrhne maximální cenu, kterou je ochotna pojišťovna hradit v případě opravy, pokud je způsobena totální škoda na vozidle.

Kdy se uplatňuje totální škoda na vozidle

Na závěr bychom mohli ještě zmínit, kdy nastává důvod označení automobilu, jako nenávratně poškozeného? Je to v okamžiku, při němž cena opravy přesahuje hodnotu nového vozu. V ten moment je totální škoda na vozidle zcela na místě a jen málokdo se pustí do pracné opravy.  Někdy je výhodnější koupit nový vůz, než investovat do starého a havarovaného auta.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *