Spotřebitelský úvěr na auto

Nový či ojetý automobil lze pořídit libovolnými způsoby. Nejčastěji to bývá leasing nebo spotřebitelský úvěr. V tomto článku se budeme věnovat právě druhému uvedenému příkladu a zmíníme jeho přednosti, s nimiž se může setkat nejenom fyzická osoba, ale také ta podnikající.

Abyste získali spotřebitelský úvěr na auto, musíte dovršit věkové hranice 18 let a disponovat platnými doklady prokazující vaši totožnost. V případě cizinců je většinou požadováno jejich povolení k pobytu.

Jaké jsou výhody spotřebitelského úvěru?

Hlavním přínosem je vlastnický vztah k vozidlu. Po využití spotřebitelského úvěru na auto se automaticky stáváte právoplatným majitelem daného dopravního prostředku, pakliže jím samozřejmě neručíte, kdy dochází k určitému omezení tohoto práva.

Zapůjčit si můžete až 100% částku, která nemusí být doprovázena ani povinným havarijním pojištěním, jestliže automobil dosahuje menší hodnoty. Délka splatnosti bývá povětšinou od jednoho roku do šesti let, s tím, že lze spotřebitelský úvěr na auto kdykoliv předčasně splatit.

Využíváte-li navíc některých státních příspěvků na koupi vozidla, je tento model financování pravděpodobně nejjednodušší.

Přínosy pro fyzickou osobu

Spolehnout se můžete na to, že se vaše pravidelné platby nebudou během splátkového kalendáře jakkoliv měnit. Stejně tak můžete od uzavřené smlouvy do 14 dnů odstoupit.

Výhody pro podnikající subjekty

Spotřebitelský úvěr na auto zanese tento dopravní prostředek ihned do vašeho účetního majetku. Již na počátku pořízení daného vozu můžete uplatňovat plnohodnotný a jednorázový odpočet DPH.

Hledáte-li jednoduchý, papírově průkazný a bezpečný způsob financování automobilu, bude spotřebitelský úvěr na auto pravděpodobně vhodnou a ideální volbou. Možností, jak ochránit svůj majetek v případě, že prodávající leasingová společnost například zkrachuje.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *