Předčasné ukončení leasingu

Stejně jednoduše, jako je možné leasing zřídit, lze provést také jeho výpověď, která samozřejmě nemusí být zrovna dvakrát finančně zajímavým krokem.

Na předčasné ukončení leasingu by mělo být pomýšleno především v samotné fázi podepisování příslušných smluv. Právě v nich bude kapitola věnována této problematice, díky níž máte jednoznačně průkazný materiál, za jakých podmínek můžete podat výpověď.

Kdy dochází k předčasnému ukončení leasingu?

Tento proces může mít několik důvodů, jež vznikají nejenom na straně nájemce, jakožto vás, ale i pronajímatele, tedy leasingové společnosti.

Předčasné ukončení leasingu může nastat kupříkladu v případě havárie osobního automobilu, kdy je vozidlo natolik zdemolované, že jakékoliv opravy nemají v podstatě žádný význam. Důvodem k ukončení smluvního vztahu je také krádež, respektive odcizení dopravního prostředku. Může to být i vlastní zájem, respektive předčasné splacení leasingu.

Z pohledu pronajímatele, tedy leasingové společnosti, lze hovořit o výpovědi kvůli nedodrženým podmínkám, kdy nájemce nemusí včas hradit pravidelné měsíční splátky.

Předčasné ukončení leasingu a jeho následky

Dojde-li k výše uvedenému skutku, musíte samozřejmě počítat s tím, že půjde o finančně nezajímavou volbu. Za naprosto všech okolností totiž uhradíte zbývající a nezaplacené částky, na které navazují další výdaje.

Rychlé a předčasné ukončení leasingu vám tak způsobí sankce za předčasné splacení, nejrůznější smluvní pokuty, úroky z prodlení a jiné náhrady daného typu. Rozhodnete-li se proto zrealizovat tento úkon, důkladně ho zvažte a neváhejte se na příslušné pobočce leasingové společnosti informovat o případných peněžních následcích.

Předčasné ukončení leasingu nemusí být na první pohled tak výhodnou záležitostí, jak by se mohlo zdát.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *