Předávací protokol auto

Při nákupu vozidla je třeba absolvovat několik procedur. Mezi ně samozřejmě patří technické ohledání vozu, zjištění stavu jednotlivých částí a řádné papírování. A právě do poslední zmiňované oblasti patří předávací protokol na auto. Doklad, jehož důležitost je opravdu zásadní.

Nyní si pojďme sdělit, co je součástí této listiny a k čemu vlastně slouží?

Využití předávacího protokolu

V podstatě jde o smlouvu, v níž je uvedeno, že kupující přejímá od prodávajícího vozidlo. Doklad, který stvrzuje to, že jste automobil přebrali. Určitá ochrana pro obě smluvní strany, že nikdo v budoucnu nebude tvrdit něco odlišného, než je prezentováno na podepsaných listinách.

Předávací protokol auto samozřejmě obsahuje základní údaje o obou osobách, ať už je to jméno, bydliště, kontakt nebo číslo občanského průkazu. Velice důležitou součástí je formulace, v níž je napsáno, že daného dne a na konkrétním místě přebral kupující vozidlo právě od prodávajícího.

Na co v předávacím protokolu nezapomenout?

Kromě osobních údajů lpěte na to, že bude předávací protokol auto obsahovat popis jednotlivých částí vozu. Kromě povinných položek, jako je VIN, značka, stav kilometrů, číslo technického průkazu, apod., nezapomeňte poznamenat i případné vady či nedostatky, jimiž automobil disponuje. I v tomto případě se vyhnete jakýmkoliv následným komplikacím, protože co je psáno, to je dáno.

Pro naprostou úplnost můžete do protokolu zanést také informace o chování vozidla na silničních komunikacích, případné závady, na něž jste během kontroly narazili. Povětšinou nechybí ani uvedení počtu předávaných klíčů a jiné údaje.

Předávací protokol auto je určitou pojistkou a v dnešní době již nepostradatelným dokumentem, bez něhož je realizováno málo obchodů ve smyslu prodeje jakéhokoliv typu automobilu.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *