Fleet management

Fleet management je službou nebo spíše určitým portfoliem činností, které se týkají správy vozového parku. Ne nadarmo je toto odvětví nazýváno, jako systémy pro správu vozového parku. A nutno podotknout, že mohou mít zcela odlišnou podobu a pod výrazem Fleet management se může ukrývat velká řada služeb.

K vyjádření tohoto slovního spojení lze přistupovat z obecnějšího hlediska, ale také toho konkrétnějšího. Oba případy vám následně předneseme.

Profesionální správa vozového parku

Fleet management můžete využít především při jednotlivých úkonech, které se týkají automobilů. Povinnosti s nákupem a výběrem vozů, jejich servisem, administrativními úkony nebo pravidelnou údržbou můžete přenést na třetí osobu, respektive odborný subjekt v tomto odvětví.

Jde o poměrně výraznou časovou úsporu, kdy všechny výše uvedené záležitosti nemusíte jakýmkoliv způsobem řešit. Není třeba na takové úkony najímat další zaměstnance nebo vytřídit potřebné finance. Fleet management je řešení, které je navíc ekonomicky velice zajímavé a dostupné.

Fleet management a sledování vozidel

Tato profesionální a přínosná služba může mít samozřejmě mnohem praktičtější tvář, kterou prezentují například sledovací systémy, evidence jednotlivých řidičů či rychlá a praktická komunikace s nimi. Fleet management vám umožňuje sledování vozového parku a realizaci efektivnější logistiky v tomto směru.

Kontrolování, monitorování nebo tracking lze provázat s dalšími informačními systémy, jež vám předloží potřebné výstupy v adekvátní a přehledné podobě.

Správa vozového parku může být promyšlená a propracovaná do posledního detailu. Telematické systémy pro vozidla se v tomto odvětví propojují s administrací a servisními úkony daných automobilů. Moderní a komplexní služba, která je dle potřeb zákazníka naprosto variabilní.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *