Druhy leasingu

Leasing patří mezi velice dostupné možnosti získání dopravního prostředku. Pořízení osobního automobilu, které může mít několik podob, a právě s nejběžnějšími druhy leasingu vás následně seznámíme.

Pokud jde o vozidla, jsou často aplikovány tři typy leasingu, které níže uvádíme.

  • Finanční leasing
  • Operativní leasing
  • Zpětný leasing

Finanční leasing

Provedení finančního leasingu je velice jednoduché. Podepíšete příslušnou smlouvy na vámi zvolený automobil a budete platit předem stanovené měsíční splátky. Po uplynutí doby splatnosti odkoupíte vozidlo za zbytkovou cenu a stáváte se jeho vlastníkem. Pokud jste podnikajícím subjektem, spadá vůz do vašeho majetku. A jaké jsou další druhy leasingu?

Operativní leasing

Operativní leasing je spíše určitým typem pronájmu, u něhož ani po jeho skončení nic nevlastníte. Po splacení definovaných splátek zůstává vozidlo v majetku leasingové společnosti. Tomu samozřejmě odpovídající i adekvátní měsíční splátky.

Druhy leasingu tohoto charakteru jsou velice oblíbené především proto, že se nemusíte o cokoliv starat. Všechny záležitosti týkající se servisu, administrace a ostatních záležitostí jdou mimo vás.

Zpětný leasing

Tento model leasingu je poněkud odlišný v tom, že pronajímáte svůj vůz právě leasingové firmě, díky čemuž můžete získat potřebné finance. Po splacení leasingu lze vozidlo odkoupit nazpět. Varianta, která je vhodná především pro ty, jež potřebují dostatek financí.

Jak sami můžete vidět, na trhu jsou nejrůznější druhy leasingu, které jsou využitelné jak u běžných osob, tak u živnostníků a firem. Každá z výše uvedených verzí leasingu má samozřejmě naprosto rozdílné podmínky získání a následného splácení.

Volte druhy leasingu, které budou šité přímo na vaši míru a díky nimž si zakoupíte vozový park dle vašich náročných představ.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *