Daruji auto za odvoz

Každý, kdo někdy prohlížel inzeráty, které prezentovaly prodej osobních automobilů, jistě spatřil slovní spojení „daruji za odvoz“. Jednoznačný výraz, který je zcela vypovídající a čtenář okamžitě ví, co si má myslet.

Daruji auto za odvoz, je totiž nabídka, díky níž můžete zcela zdarma a bezplatně získat libovolný dopravní prostředek, který si musíte na své náklady odvést. Jeden by si řekl, že jde o neodolatelnou možnost, jak si přivlastnit automobil, tato varianta bezplatného prodeje však může mít určitá úskalí.

Důležité je vědět, co je darováno

Ne všechno, co je zdarma, musí být dobré. Zaprvé je nutné zjistit, v jakém technickém stavu je předkládané vozidlo. Počítat samozřejmě musíte s dezolátním stavem, jelikož je dopravní prostředek prezentován zcela zdarma. Pakliže jde ale o naprostý vrak, z něhož nebudete schopni použít ani náhradní díly, je inzerát daruji za odvoz nic neříkající.

Auto s nákladnou ekologickou daní

Opakem výše uvedené situace může být zcela odlišný případ. Odpovíte na inzerát, kde je napsáno daruji za odvoz a zároveň zjistíte, že vozidlo je ještě stále pojízdné. Připravit se však musíte na jiný náklad, i když je vše údajně zcela zdarma.

Určitý problém neboli kámen úrazu se totiž ukrývá v ekologické dani, která je při převodu vozidel mezi jednotlivými majiteli zapotřebí. Její výše může dosahovat až hodnoty 10.000,- Kč, pakliže jde o starší vůz, který nesplňuje emisní normy. V takový okamžik již není prezentované auto zcela zdarma, ale právě za tuto cenu.

Výhodné pořízení automobilu za odvoz

I přesto, že můžete za odvezené vozidlo platit určitou ekologickou daň, mohou se inzeráty typu „daruji auto za odvoz“ vyplatit. Zvážit pouze musíte upotřebení odváženého dopravního prostředku a vzdálenost, kterou musíte absolvovat pro jeho bezproblémové získání.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *