Auto na splátky od majitele

Automobil lze pořídit hned několika možnými způsoby. Buď si svůj nový vůz pořídíte sami za naspořené finanční prostředky, nebo jednoduše využijete splátkového prodeje. Jak ale postupovat pakliže jste si vyhlídli osobní automobil od fyzické osoby, nikoliv v autosalonu nebo v klasickém bazaru?

Pořídíte-li si auto na splátky od majitele, máte celý proces obchodního styku plně ve svých rukách. Znamená to tedy, že si musíte pohlídat především smluvní podmínky, jež budou probíhat mezi vámi a původním vlastníkem vozidla. Z výše uvedeného je tedy zcela patrné, že auto na splátky od majitele může nabývat mnoha podob.

Jak vypadá smlouva na splátky?

Základem je uvedení osob, mezi nimiž k prodeji dochází. Vždy si podle velkého technického průkazu ověřte, že je uveden majitel dopravního prostředku. Abyste si mohli úspěšně zakoupit auto na splátky od majitele, nesmí ve smlouvě chybět ani daný typ vozidla, včetně důležitých údajů, jako je VIN, apod.

Auto na splátky od majitele a možnosti splatnosti

Vzhledem k tomu, že jde mezi fyzickými osobami o poměrně netradiční způsob prodeje, nesmí chybět ani výsledná cena za automobil, respektive splátkový kalendář, včetně nejrůznějších finančních sankcí v případě nedodržení platebních podmínek.

Auto na splátky od majitele si můžete pořídit v okamžiku, kdy prostřednictvím smlouvy vyřešíte majetková práva mezi danými osobami. Smlouva může nabývat podoby leasingové, tedy takové, kdy se plnohodnotným majitelem stanete až po splacení celé částky.

Tento pravděpodobně asi nejtypičtější model lze zaměnit tím méně častým, kdy je auto na splátky od majitele vaše již po samotném podpisu smlouvy.

Prodej tímto způsobem je realizovatelný, musíte však narazit na vlastníka vozu, který na podobné podmínky přistoupí. Většina chce totiž peníze ihned na ruku.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *